Ana sayfa Editörden Selvi: Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na o kadar kızgın ki…

Selvi: Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na o kadar kızgın ki…

PAYLAŞ

Abdulkadir Selvi, 15 Temmuz tutuklusu Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli’nin, Erdoğan’ın baş danışmanlığına getirilmesinin tartışmalara neden olduğunu yazdı. Ayrıca, Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çok kızgın olduğunu belirtti.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na o kadar kızgın ki, 30 Ağustos’ta Anıtkabir’de dahi tokalaşmadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye o kadar ilgi gösteriyor ki, 30 Ağustos’ta hem Anıtkabir’de sohbet etti hem resepsiyonda en çok zaman ayırdığı isimlerdendi.

Resepsiyonda milletvekilleriyle sohbet ederken, sıcak bir gelişme yaşandı. AK Parti milletvekillerinin cep telefonlarına, son dakika olarak Şaban Dişli’nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberleri düşmeye başladı. Mehmet Dişli’nin 15 Temmuz’un beyin takımından olması nedeniyle kısa bir şaşkınlık yaşandı. Haberi doğrulatmaya çalıştılar. Ardından küçük çaplı diyaloglar yaşanmaya başladı. Aralarında suçun şahsiliğini hatırlatan da oldu, suçun şahsiliği sadece Şaban Dişli’ye mi işliyor diye tepki gösteren de. Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış.