Ana sayfa Editörden Perinçek: Tayyip Erdoğan gidicidir. Ancak bir şartla

Perinçek: Tayyip Erdoğan gidicidir. Ancak bir şartla

PAYLAŞ

2019 Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına değinen Aydınlık yazarı Doğu Perinçek, Erdoğan’a alternatif aday arayışı içerisinde olanların HDP ve Abdullah Gül ile birlikte oluşturdukları ‘Hayır’ cephesinin kazanması için, ABD silahlı kuvvetlerinin Türkiye’i işgal etmesi gerektiğini savundu.

Perinçek’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Hiç kimse merâk etmesin, Türkiye’nin vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi ihtiyacı, kendi Cumhurbaşkanını üretecektir, üretiyor.
O Cumhurbaşkanı bir kez daha vurguluyoruz: Tayyip Erdoğan olmayacaktır. Halk Oylaması sonuçlarına ve önümüzdeki sürece bakınca, AKP iktidarının sonunun geldiğini görürüz. Ancak Tayip Erdoğan’ın karşısına HDP/PKK ile birlikte çıkma planı içinde olanlar, Tayyip Erdoğan’a hizmet ediyorlar. HDP/PKK ve FETÖ ile el ele verenler, bu ülkede bin kez seçim yapılsa bin kez kaybederler. HDP ve Abdullah Gül ile birlikte oluşturdukları Hayır Cephesinin kazanması için, ABD silahlı kuvvetlerinin Türkiye’yi işgal etmesi gerekir. Bunu başarma şansları yoktur.
Tayyip Erdoğan gidicidir. Ancak bir şartla: Karşısına Birleşen ve Üreten Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayıyla çıkılacak. Önümüzdeki Cumhurbaşkanı seçimini, teröre son verecek ve üretim ekonomisini inşa edecek olan aday kazanacaktır. Başarının anahtarı buradadır.

Yazının tamamı için…