Ana sayfa Editörden Nedim Şener’den Zarrab yorumu: Asıl hedef Erdoğan, ‘yolsuzluklardan hesap soruluyor’ sananlar yanılıyor

Nedim Şener’den Zarrab yorumu: Asıl hedef Erdoğan, ‘yolsuzluklardan hesap soruluyor’ sananlar yanılıyor

PAYLAŞ

ABD’de süren Reza Zarrab davasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldığını söyleyen Posta yazarı Nedim Şener, “Zafer Çağlayan hakkında verilen kararı “yolsuzluklardan hesap soruluyor” sananlar yanılıyor” diye yazdı.

Nedim Şener’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Lafı fazla uzatmaya gerek yok: Amerika’da Rıza Sarraf’ın tutuklu olduğu davada Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında verilen tutuklama kararı asıl hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu bir kez daha gösteriyor. Zafer Çağlayan hakkında verilen kararı “yolsuzluklardan hesap soruluyor” sananlar yanılıyor.

Çünkü tutuklama gerekçesi tam olarak şu: “Amerikan finans sistemini kullanarak İran hükümeti ve başka İran kurumları adına, yüz milyonlarca dolarlık yaptırımlarla yasaklanmış işlemi planlamak ve bu amaçla işbirliği yapmak.”

Suçlamanın kapsamı hedefin ne olduğunu da açıkça gösteriyor. Suçlama kişilerle sınırlı kalmayacak belki de Türkiye’yi hedef alacak.

Yazının tamamı için…