Ana sayfa Editörden Mehmet Barlas: Erdoğan eleştiri eksiğini özeleştiri yaparak gideriyor

Mehmet Barlas: Erdoğan eleştiri eksiğini özeleştiri yaparak gideriyor

PAYLAŞ

AK Parti ve Erdoğan’ın yoğun bir nefret kampanyasına maruz kaldığını söyleyen Sabah yazarı Mehmet Barlas, nefret kampanyalarının 15 Temmuz darbe girişimine kadar dayandığını, bu nedenle kendilerinin Erdoğan ve AK Parti’yi korumaya çalışmalarının haklı olduğunu söyledi.

AK Parti’nin eleştiriye ihtiyaç duyduğunun da altını çizen Barlas, “Bereket özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştiri eksiğini ‘Özeleştiri’ mekanizmalarını işleterek gidermeye çalışıyor.” yorumunu yaptı.

Barlas’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

AK Parti iktidarının en fazla ihtiyaç duyduğu şey herhalde “Eleştiri”dir. Ancak AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştiri yerine yoğun bir nefret kusma kampanyasına hedef oldukları için, bu satırların yazarının olduğu gibi pek çok görüş sahibinin de eleştiri yapmasını engelledi bu nefret kampanyaları. İçeride ve dışarıda sahnelenen nefret kampanyalarının 15 Temmuz darbe girişimine kadar dayan-dığı düşünülürse, bizlerin eleştiri yapmak yerine AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı korumaya çalışmamızın haklılığı açıkça görülür.

Eleştiri yerine özeleştiri
Bereket özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştiri eksiğini “Özeleştiri” mekanizmalarını işleterek gidermeye çalışıyor. Önceki gün Ankara’da AK Parti’nin iftarında ve dün AK Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmalardaki özeleştiri içeren cümleler, bu açıdan çok önemliydi.

Evet… Eleştiri eksiğini özeleştiri mekanizmalarını devreye sokmaya çalışarak gidermeyi planlayan Erdoğan dilerim başarıya ulaşır.

Yazının tamamı için..