Ana sayfa Gündem İstanbul’da sadece Atatürk Havalimanı çalışır durumda

İstanbul’da sadece Atatürk Havalimanı çalışır durumda

Sadece kargo uçakları için açık tutulan Atatürk Havalimanı’nda ise olumsuzluk yaşanmıyor.

PAYLAŞ

Marmara’da iki gündür etkili olan fırtına özellikle İstanbul’daki hava trafiğini de vurdu. İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sefer iptal edildi. İniş ve kalkışlarda rötarlar yaşandı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise bir yolcu uçağı pistten çıktı. Kaza sonrası uçuşlara ara verildi.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, şu anda yalnızca kargo uçaklarının kullandığı Atatürk Havalimanı’nda ise herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 11:20’ye kadar uçuşlara ara verildi. THY ise seferlerine 15:00’e kadar ara verdiğini duyurdu.

İSTANBUL HAVALİMANI’DA AKSAMA

Rüzgarın saatte ortalama 105 kilometre ile estiği İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sefer iptal edildi. İniş ve kalkışlarda rötarlar yaşandı.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDA İPTAL

Rüzgarın ortalama 79 kilometre hızla kendini hissettirdiği Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise bir yolcu uçağı pistten çıktı.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SORUN YOK

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, şu anda yalnızca kargo uçaklarının kullandığı ve rüzgarın saatte 85 kilometre olarak ölçüldüğü, Atatürk Havalimanı’nda ise herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor.