Ana sayfa Editörden İbrahim Karagül: 15 Temmuz’u Alman istihbaratı yaptı!

İbrahim Karagül: 15 Temmuz’u Alman istihbaratı yaptı!

PAYLAŞ

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül bugünkü köşesinde, Almanya İstihbarat Başkanı Bruno Kahl’ın, “15 Temmuz’un arkasında Gülen Cemaati’nin olduğuna ikna olmadık” açıklamasına, “Doğrudur, kanıt yoktur. Çünkü 15 Temmuz’u bizzat kendileri yaptı! Ortak istihbarat operasyonu üzerinden bir işgal denemesiydi.” dedi.

Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Türkiye içindeki en faal teşkilatlardan biri olan Alman İstihbarat Servisi’nin Başkanı Bruno Kahl, ’15 Temmuz darbesinin arkasında Gülen olduğuna dair kanıt görmediklerini’ söylemiş. Doğrudur, kanıt yoktur çünkü 15 Temmuz’u bizzat kendileri yaptı! Ortak istihbarat operasyonu üzerinden bir işgal denemesiydi. FETÖ kadroları sadece onların tetikçileri, taşeronlarıydı. Daha önce de ABD Genelkurmay yetkilileri “müttefiklerimiz tasfiye ediliyor” diye feryat ediyordu.
15 Temmuz saldırısı başarısız olunca, kırk yıldır bu iş için hazırladıkları kadrolar işi ellerine yüzlerine bulaştırınca paniklemişler, uzunca bir süre ne diyeceklerini bilememişlerdi. Derhal, Türkiye içinde kullandıkları istihbarat aparatlarını geri çektiler. FETÖ’cü operasyonel kişileri Avrupa ve ABD’de korumaya aldılar.”

Yazının tamamı için…