Ana sayfa Editörden Can Ataklı: Bahçeli resmen hem kendini hem partisini bitirdi

Can Ataklı: Bahçeli resmen hem kendini hem partisini bitirdi

PAYLAŞ

Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tehliyesine tepki gösteren Bahçeli karşısında, Erdoğan’ın Kavurmacı’ya sahip çıktığını hatırlatan Sözcü yazarı Can Ataklı, “Bunun Türkçesi ‘Devlet Bey, otur oturduğun yerde, her aklına geldiğinde konuşmaya kalkma’ demektir.” yorumunu yaptı. ataklı’ya göre Bahçeli, Erdoğan’ın son cevabı Bahçeli ve partisinin bitişini resmen ilan etti.

Can Ataklı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

MHP Genel Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadının serbest bırakılmasını çok sert biçimde eleştirerek “Herhalde verecek bir cevapları vardır” dedi.

Beklenen cevap bizzat AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan Kavurmacı’ya sahip çıkarak “Konu yargıda, bu kişiyi partimizle ilişkilendirmek olmaz” deyiverdi. Bunun Türkçesi “Devlet Bey, otur oturduğun yerde, her aklına geldiğinde konuşmaya kalkma” demektir.

Bahçeli referandumda Erdoğan’ı desteklemek için onca çaba harcadığı halde partisinin tabanı kendisine inanmamış, güvenmemiş ve büyük oranda hayır demişti. Aslında bu olay bile Bahçeli’nin bitmesine neden olacaktır ama bizde siyaset “inadına” da yapıldığı için liderlere hemen bir şey olmuyor.

Buna karşı Erdoğan’ın son cevabı aslında Bahçeli ve hatta partisinin bitişini de resmen ilan etmiştir. Şimdi bana da kızabilirler ama gerçek bu.

Bu hafta sonunda muhtemelen hükümette de önemli değişiklikler olacak. Bahçeli’nin partisinden hükümete kimsenin giremeyeceği konuşuluyor. O da olmayacağına göre Bahçeli ve MHP’ye bir gerek kalmadığı da ilan edilmiş demektir.

Yazının tamamı için…