Ana sayfa Editörden “Vaktiyle FETÖ’ye ‘Beni anlasaydınız’ diye yazmıştım. Dilerim bugünler için de yazmak zorunda...

“Vaktiyle FETÖ’ye ‘Beni anlasaydınız’ diye yazmıştım. Dilerim bugünler için de yazmak zorunda kalmam”

PAYLAŞ

Adalet Yürüyüşü ve cezaevlerinde yaşanan hak ihllalerine ilişkin yazıları nedeniyle eleştirilen Star yazarı Ahmet Taşgetiren, “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür bu” değerlendirmesinin eleştirilmesine yanıt verdi.

AK Parti’nin başarılı olmasını istediğini söyleyen Taşgetiren, bunun için sorunları yazmaya, bunların giderilmesi gerektiğine işaret etmeye çalıştığını yazdı. “Sadece üstlerin gönlünü hoş tutma anlamına gelecek sözlerin, vefa olmadığı kanaatindeyim” diyen Teşgetiren, “Vaktiyle FETÖ’ye ‘Beni anlasaydınız’ diye yazmıştım. Dilerim bugünler için de yazmak zorunda kalmam” dedi.

Teşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Benim “Yürüyüş” değerlendirmelerimden “Kılıçdaroğlu’na destek” anlamı çıkaranlar, şu an yaşanan “Adalet sancısı”nı ve onun oluşturduğu toplumsal gerilimi de görmek istemiyor. Kılıçdaroğlu, bir toplumsal zemini hadi diyelim “istismar” ederek kendi alanına çekmeye çalışıyor. Varsa böyle bir zemin, bunu anlamak Ak Parti için, Hükümet için, Devlet için de zaruret değil mi?

Bir medya yüzü var. Sosyali, yazılısı, görseli ile… Ak Parti bence en önemli sorunlardan birisi olarak onu görmek zorunda. Oradaki kıyıcı, tepedenci, yargılayıcı, dışlayıcı dil restore edilmezse, “Kapı kapı dolaşmak”, sütun sütun, tweet tweet biçme şekline dönüşebilir.

Muhalefet ya da ana muhalefet, iktidarın yanlışlarını kullanarak büyümeye çalışır.

İktidar da ona malzeme vermemeyi amaçlar.

Bundan da hataların asgariye inmesi sonucu, yani ülke kazancı çıkar. “Yeterli medya gücümüz var, biz nasıl olsa muhalefeti döveriz” gibi bir yaklaşım, toplumda fark edilirve bir süre sonra çıkmaza girer.

Ak Parti ülkeyi yönetiyor. Başarılı olmalı. Bu kendisinin geleceği için de hayati, ülke geleceği için de…

Vaktiyle FETÖ’ye “Beni anlasaydınız” diye yazmıştım. Dilerim bugünler için de yazmak zorunda kalmam.

Yazının tamamı için…