Ana sayfa Gündem Teleferik işçilerinin çadırları sabah baskınıyla kaldırıldı: Utanmıyor musunuz bu saatte geliyorsunuz?

Teleferik işçilerinin çadırları sabah baskınıyla kaldırıldı: Utanmıyor musunuz bu saatte geliyorsunuz?

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde, teleferik kurulmasına karşı çıkan bölge halkı, eylemlerini sürdürürken, polis ve belediye görevlileri sabah saatlerinde eylemcilerin kullandığı çadırı kaldırdı. Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, çadır başka bir alana taşındı. "Utanmıyor musunuz, bir de bu saatte geliyorsunuz" diyerek tepki gösteren protestocular, bunun üzerine bir süre oturma eyleminde bulundu.

PAYLAŞ

Sapanca Belediyesi, müteahhit firma ile Kırkpınar ile Mahmudiye Tepesi arasında kurulacak teleferik için anlaşma yaptı. Bölgede üç bin ağacın kesilerek park ve deprem toplanma alanına yapılması planlanan teleferiğe karşı çıkanlar, eyleme başladı. Şantiyenin bulunduğu alanda çadır kuran bölge halkı, teleferiğin başka bir alana yapılmasını istedi. Bu sabah erken saatlerinde, polis ve belediye görevlileri bölgeye geldi. Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, çadır başka bir alana taşındı.

Protestocular, çadırın ve eşyalarının başka bir alana taşınmasına tepki gösterdi. Grup, bir süre yola koydukları sandalyelere oturarak eylemde bulundu. Çadırın kaldırılması için süre verilirken, grup bölgede eylemlerini sürdürüyor.