Ana sayfa Editörden Taşgetiren: Rahat bir atmosfer yok. AK Parti’nin başarısını önemseyenler 2019 kaygısını gizlemiyor

Taşgetiren: Rahat bir atmosfer yok. AK Parti’nin başarısını önemseyenler 2019 kaygısını gizlemiyor

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği ‘metal yorgunluğu’ konusuna değinen Star yazarı Ahmet Taşgetiren, 2019 öncesi AK Parti cephesinde rahat bir atmosfer olmadığını söyledi.

AK Parti’nin kuruluşunda yer alan Erdemliler Hareketi’ni de hatırlatan Taşgetiren, “Şayet Ak Parti’de, 16 yıl önce yola çıkarken seslendirilen “Erdemliler Hareketi özgüveni”, 15 iktidar yılının “Hizmetler”ini de yanına alarak bugün de ana karakter olarak toplum huzuruna sunulabilseydi, ben inanıyorum ki, yüzde 50 artı 1’in sözü bile olmazdı” diye yazdı.

Taşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Metal yorgunluğu Ak Parti kadroları için söylendiğine göre demek ki Ak Parti kadrolarında bir kalite aşınması söz konusudur.

Denir ya, iktidardaki yapılar yıpranır.

Okunması gereken şey, iktidarda Ak Parti kadrolarının hangi niteliklerini kaybettiğidir.

Aslında 7 Haziran sendelemesinde Ak Parti bünyesinde bir “sorunlar taraması” yapıldı. O taramada, özellikle Ak Parti’nin kendisine yakın STK zeminlerinde oldukça açık – net değerlendirmeler yapıldığını biliyorum. O taramanın hafızası duruyorsa, ona bakılabilir.

15 gün kadar izin yaptım. Bulunduğum ortam, tam bu konuların görüşülebileceği insanların bir araya geldiği ortamdı. Hem iktidarın başarısını önemseyen hem de hal ve gidişteki problemli noktaları görüp seslendirebilecek insanlarla beraber oldum.

Şunu söyliyeyim: Genelde problemler gündeme geliyor bu ortamlarda. Kaygılar konuşuluyor. Rahat bir atmosfer yok. Ak Parti’nin başarısını önemseyenler de 2019 kaygısını gizlemiyorlar.

16’ncı yıl.

Büyük bir sınava hazırlığın derinden derine hissedildiği bir yıl dönümü.

Bence yüzde 50 artı 1 kaygısı, sadece rakamın büyüklüğünden kaynaklanan bir kaygı değil.

Şayet Ak Parti’de, 16 yıl önce yola çıkarken seslendirilen “Erdemliler Hareketi özgüveni”, 15 iktidar yılının “Hizmetler”ini de yanına alarak bugün de ana karakter olarak toplum huzuruna sunulabilseydi, ben inanıyorum ki, yüzde 50 artı 1’in sözü bile olmazdı.

Yazının tamamı için…