Ana sayfa Editörden Taşgetiren: Hastalanıverdiğinizde dünyanın kulakları dikilir; Tuncay Opçin, Emre Uslu rezillikleri cesaret bulur

Taşgetiren: Hastalanıverdiğinizde dünyanın kulakları dikilir; Tuncay Opçin, Emre Uslu rezillikleri cesaret bulur

PAYLAŞ

Bayram namazını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlandığı Mimar Sinan Camiinde kıldığını ve o anlara tanıklık ettiğini belirten Star yazarı Ahmet Taşgetiren, Erdoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendiklerinde ferahladıklarını söyledi.

Erdoğan’ın sağlığının hayati olduğunu söyleyen Taşgetiren, “Hastalanıverdiğinizde dünyanın kulakları dikilir. Sizin ile ilgili hesapları bulunanlar, Türkiye ile ilgili hesapları bulunanlar, olan biteni okumaya, planlar yapmaya başlarlar. Tuncay Opçin, Emre Uslu rezillikleri böyle zamanlarda cesaret bulur. Dışardan, içerdekileri kahretmek pahasına…” diye yazdı.

Taşgetiren’in “Yüreklerin ağza geldiği o anlar” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Henüz dışardaydık, içerden cemaate yönelik ‘Herkes otursun’ çağrıları yapılıyor, sürekli tekbir getiriliyordu. Olağanüstü bir durum olduğu anlaşılıyordu.

İçeri girdik, caminin ortasında bulunan müezzin mahfilinin etrafında insanlar sırtları mahfile, yüzleri cemaate dönük ayakta duruyordu. Bu arada İstanbul müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Hoca’nın sesini duymaya başladık: ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza Rabbimizin ‘Eş-Şafi’ ismi hürmetine şifalar dileyelim. Şifa ayetlerini okuyalım.’ Tekbir sesleri devam ediyordu. Müezzin mahfeli etrafında sıralanan korumaların gözlerinin yaşardığı görüldü.

Anlaşılan sayın Cumhurbaşkanı camiye bizden önce gelmişti ve ortalıkta çok ciddi bir sağlık sorunu vardı. İşte o an, memleketin yüreğinin ağzına geldiği andı. Bayram günü, bayram namazı ve Türkiye’nin merkez insanı camide ciddi bir sağlık sorunu yaşıyor. Bu, sadece Türkiye için değil, bölgemiz için, İslam dünyası için ve bu coğrafyaya odaklı gelişmeler sebebiyle belki bütün dünya için önemli bir hadiseydi.

Namaza durmadan önce Cumhurbaşkanı’nın sağlığının iyi olduğu anonsları yapıldı. Sonra Hasan Kamil Yılmaz Hoca Bayram Namazını kıldırdı. Namaz bitip cemaat camiden ayrılmaya başladığında henüz bilgiler net değildi. Dışarda herkes sayın Cumhurbaşkanı’nın çıkmasını bekledi. Ben o an Hasan Kamil Yılmaz Hoca’ya ulaşmaya çalıştım, sekreteri çıktı ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın iyi olduğu’nu söyledi. Ferahladık.

Tayyip Bey’in mücadelesi… Büyük mücadele. Nerede ise kendini feda edercesine bir mücadele. Ona bakanlar ‘Bu enerjiyi nasıl buluyor?’ sorusunu sormadan edemezler. Ailesi muhakkak ‘Biraz dinlensen’ diyordur. Etraf, Tayyip bey’in enerjisi ile coşan etraf, hayran olur ama, belki ‘Biraz dinlensen’ demek akla gelmez. İnsanoğlu makine değildir, halbuki bizzat sayın Cumhurbaşkanı’nın kendisi ‘Metal yorgunluğu’ndan söz etti. Eminim ki yorgunluğu asla üzerine kondurmayacaktır. Ama insanın yorulmasa bile dinlenmeye ihtiyacı vardır.

Hastalanıverdiğinizde dünyanın kulakları dikilir. Sizin ile ilgili hesapları bulunanlar, Türkiye ile ilgili hesapları bulunanlar, olan biteni okumaya, planlar yapmaya başlarlar. O kadar hayatidir sizin sağlığınız.

Tuncay Opçin, Emre Uslu rezillikleri böyle zamanlarda cesaret bulur. Dışardan, içerdekileri kahretmek pahasına…

Sağlık afiyet diliyorum. Bayramınız mübarek olsun sayın Cumhurbaşkanım.