Ana sayfa Editörden Selvi: Soylu, dirayetli bir İçişleri Bakanı olarak mezarlığa giderek olaya el koymuş

Selvi: Soylu, dirayetli bir İçişleri Bakanı olarak mezarlığa giderek olaya el koymuş

PAYLAŞ

Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran kişinin karakolda fotoğraf çektirdiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu savunan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Soylu için, “Dirayetli bir İçişleri Bakanı olarak mezarlığa giderek olaya el koymuş. Büyük bir olayın yaşanmasının önüne geçmiş” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun da kabul ettiği fotoğraf için ‘algı opersayonu’ diyen Selvi, “Acaba algı operasyonu yapanlar Soylu’nun gösterdiği çabanın binde birini gösterdi mi?” diye yazdı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Tam bu çirkin olay, tezgâhlayanların aksine bize insanlığımızı hatırlattı diyecektim ki birileri İçişleri Bakanı Soylu ile çekilmiş bir fotoğraf üzerinden algı operasyonu yapmaya soyundu. Bakan Soylu fotoğrafı kabul etti, ortada siyasilerin her gün karşılaştığı bir durum olduğu belli. Süleyman Soylu, bu olay kendisine intikal ettiğinde ne yapmış? Dirayetli bir İçişleri Bakanı olarak mezarlığa giderek olaya el koymuş. Büyük bir olayın yaşanmasının önüne geçmiş. Fotoğraftaki kişi ise daha sonra gözaltına alınmış. Yani bakanla fotoğraf çektirdi diye sırtı sıvazlanıp, kahraman muamelesi görmemiş. Acaba algı operasyonu yapanlar Soylu’nun gösterdiği çabanın binde birini gösterdi mi?

Bir kare fotoğraf üzerinden algı operasyonu yapmak yerine büyük fotoğrafa odaklanmakta fayda var. Hatun Tuğluk’un cenazesiyle birlikte bu ülkede yeni bir toplumsal barış zemini doğdu. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet”e milletimiz, “tek mezar”ı ekledi.

Yazının tamamı için…