Ana sayfa Editörden Selvi: CHP liderinin bir tek Rabia işareti yapmadığı kaldı

Selvi: CHP liderinin bir tek Rabia işareti yapmadığı kaldı

PAYLAŞ

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, CHP’nin referandum öncesi yürüttüğü sakin politikaya değindi. Selvi’ye göre AKP, CHP’nin bu stratejisin ‘Evet’ seçmenini uyutma taktiği olarak görüyor.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

CHP referandumda pozitif bir kampanya yürütüyor. Sevgi pıtırcığı gibi. Bu şimdiye kadar CHP’nin yanlışlarından beslenen evet cephesinde bir motivasyon eksikliğine neden oldu. Avrupa’nın yaptığı yanlışı, CHP yapmadı. CHP bu tavrını ne kadar sürdürür, kampanya için sahaya çıktıklarında eski klasik söylemlerine dönerler mi belli değil. CHP hiç çalışmasa daha çok hayır oyu çıkacağından herkes emin.

Şu sıralarda söz konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti olunca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından bal damlıyor. CHP liderinin bir tek Rabia işareti yapmadığı kaldı. CHP liderinin yumuşak üslubu, cephesinde memnuniyetle karşılanıyor mu? AK Parti, CHP’nin bu stratejisini, evet verebilecek olan seçmeni uyutma taktiği olarak görüyor.

Kılıçdaroğlu’nun, “Hayır çıkarsa bir şey olmayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanı olarak devam edecek. AK Parti iktidarı sürecek. Başbakan Binali yıldırım 2019’a kadar başbakan olarak yerinde kalacak” şeklindeki sözleri ise, ‘tehlikeli bir tuzak’ olarak değerlendiriliyor.

Yazının tamamı için…