Ana sayfa Magazin Orhan Gencebay ‘O parayı almadım’ dedi, makbuzu ortaya çıktı

Orhan Gencebay ‘O parayı almadım’ dedi, makbuzu ortaya çıktı

PAYLAŞ

Orhan Gencebay, MESAM üyelerine toplantı başına ödenen ‘huzur hakkı’ parasını almadım demişti.

Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) yönetimini Arif Sağ ve arkadaşları yeniden kazandı. Sağ’a sert suçlamalarda bulunan Orhan Gencebay bu zaferi, “Bu genel kurulu kimse kazanmamıştır. Burada sahtecilik vardır. Belki hapislik bir durum bile olabilir, bilemiyorum. Bu kadar ciddi durum. Ülkemiz böyle saçmalıklarla muhatap olamaz. Bu bir hak cinayeti” diye yorumlamıştı. Gencebay, Sağ’a “hapislik” tehdidini de Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajda yapmıştı. Gencebay o röportajda ayrıca, MESAM’da üyelere toplantı başına ödenen “huzur hakkı” parasını almadığını da iddia etmişti.

Gencebay röportajda şöyle konuşmuştu:

– (…) MSG’nin, MESAM’ın, MÜYORBİR’in, MÜYAP’ın aslında bu yasa için birlik olması gerekmiyor mu? Halbuki bu kurumlarda sadece koltuk savaşı veriliyor.

– Ben hiçbir zaman bu savaşın içinde olmadım. Beni başkan yapmak istediklerinde de kaçtım. Yönetim kurulundan 8-10 yıl önce ayrıldım. Elimden gelen her şeyi yaptım MESAM için. Yıllarca hiçbir Huzur hakkı lafı etmeden hizmet vermiş biriyim.

– Huzur hakkı almaz mıydınız?

Hiçbir zaman istemedik. Huzur hakkı almak için buraya gelenlerden ne köy olur ne de kasaba. para için gelmek isteyen çok kişi var, bunlara sinirleniyorum ve üzülüyorum. Bir sanatçının buna ihtiyaç duyması beni üzüyor. Camia bitmiş, sektörümüz çökmüş durumda. (…)