Ana sayfa Editörden Kılıçdaroğlu: Adalet Yürüyüşü Maltepe’de bitmeyecek

Kılıçdaroğlu: Adalet Yürüyüşü Maltepe’de bitmeyecek

PAYLAŞ

Cumhuriyet yazarı Çiğdem Toker, ‘Adalet Yürüyüşü’nün altıncı gününde grup toplantısı düzenleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştüğünü ve Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’nün Maltepe’de bitmeyeceğini söylediğini aktardı.

Toker’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Toplantı bitiminde Kılıçdaroğlu yeniden yürüyüşe geçtiğinde, selam verdim. Kısa hal hatır sormanın ardından “Arkadaşlarımız sizin yazılarınızda değindiğiniz bir konuda gensoru hazırlığı başlattı” dedi. Yürüyüş güvenliğini aksatmamaya çabalayarak hangi yazılar olduğunu sorduğumda, Karayolları’nın davetli ihale yöntemiyle yaptırdığı projelere dair yazılarım olduğunu öğrendim. İyi bir haberdi bu…
Eşi Selvi Hanım ile birlikte ritmik ve tempolu adımlarla yürürlerken Maltepe’den sonraki hedeflerini sordum. Kemal Bey, “Orada bitmeyecek. Devamı da olacak” dedi.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl ceza alıp tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a, Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’ne 15 Haziran’da yürüyüş başlatmıştı.