Ana sayfa Editörden Karagül: “16 Nisan bir seferberlik halidir ve zaferle sonuçlanmalıdır”

Karagül: “16 Nisan bir seferberlik halidir ve zaferle sonuçlanmalıdır”

PAYLAŞ

“Ne kadar ülke ve örgüt varsa 16 Nisan’ı engellemeye çalışıyor” iddiasında bulunan Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül, “16 Nisan bir seferberlik halidir ve zaferle sonuçlanmalıdır” dedi.

Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bütün bunlardan sonra 16 Nisan bir seferberlik halidir ve zaferle sonuçlanmalıdır. Çünkü, Türkiye içi tercih meselesi olmaktan çıkıp devletler oyununun parçası haline geldi. Ülkemizin yükselişinden rahatsızlık duyan ne kadar ülke ve örgüt varsa 16 Nisan’ı engellemeye çalışıyor, akla hayale gelmeyecek yollara başvuruyor.

Sadece bu durum bile, Türkiye’nin ne büyük mücadele verdiğinin, nasıl bir yerlileşme hamlesi yaptığının, ne tür oyunları bozduğunun göstergesidir.

Herkes, Türkiye’ye karşı kurulan cephede kimler var, bir baksın. 16 Nisan için neden telaşlanıyorlar, bir baksın. Nasıl bir Türkiye istiyorlar ve biz nasıl bir Türkiye istiyoruz, bir baksın.
Ve ona göre durduğu yeri gözden geçirsin. Gün gelir; başkasının silahlarıyla millete ateş edenleri, başkalarının Türkiye hesabı için içeride operasyon yapanları yerin dibine batırır bu millet.

Yazının tamamı için…