Ana sayfa Teknoloji İşte Apple iPhone 11’in fiyatları

İşte Apple iPhone 11’in fiyatları

Lansmanda, yeni oyun platformu Arcade'nin fiyatı ve Apple TV+'ın kullanıma gireceği tarih de açıklandı

PAYLAŞ

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modellerinin tanıtıldığı toplantı başladı. Şirketin ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Cupertino’da bulunan genel merkezi Apple Park’ta düzenlenen etkinlikte, iPhone 11 ve yeni nesil iPad modeli tanıtılırken, yeni oyun platformu Arcade’nin fiyatı ve Apple TV+’ın kullanıma gireceği tarih açıklandı.

Apple’ın yeni oyun platformu Arcade lansmanın ilk görücüye çıkarılan ürünü oldu. 19 Eylül’de 150’den farklı ülkeye gelecek olan platformun ABD fiyatı aylık 4,99 dolar. Platform için 1 ay ücretsiz deneme seçeneği de bulunuyor.

Şirketin Netflix’e rakip platformu Apple TV+ Kasım ayında kullanıma girecek. Platform 100 farklı ülkede kullanıma girecek. Bu platformun ABD’deki aylık ücreti de 4,99 dolar olarak açıklandı.

Yeni nesil iPad

Apple lansmanda 10.2 inçlik yeni iPad modelini de tanıttı. Apple 429 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunacağı iPad modeli için “Yeni iPad’imiz en çok satan PC’den daha hızlı” sözüyle oldukça iddialı bir tanıtım gerçekleştirdi.

Retine Display’e ev sahipliği yapan ürün, A10, Touch ID desteği ile gelecek ve ABD’de bugünden itibaren sipariş edilebilecek.

Apple Watch

Apple yeni Apple Watch modelinin özelliklerini açıkladı. Apple Watch 5 aynı iPhone’da da olduğu gibi pusulaya ev sahipliği yapacak.

150 ülkede acil durumlarda saat acil servislere yardım çağrısında bulunabilecek. Ürün 399 dolardan karşımıza çıkacak. e-SIM kartlı versiyonun fiyatı ise 499 dolar. Ancak bu özelliğin ülkemizde kullanılamadığımızı belirtmekte fayda var.

iPhone 11’in özellikleri

iPhone 11’in tanıtımına başlandı. Cihazın arka tarafı camdan oluşuyor. iPhone 11 6 farklı renk ile geliyor. iPhone 11’de 2 tane 12 MP değerinde arka kamera bulunacak.

Lansmanda sahne alan Apple yetkilisi fotoğraflarda yapay zeka teknolojisi kullanıldığı bilgisi paylaşıldı. iPhone 11, 4K kalitesinde videolar çekebilecek. Face ID’nin hızında ise iyileştirmeler yapıldığı vurgulandı.

iPhone 11 ABD’de 699 dolar

Bu model şirketin bugün tanıtacağı en ucuz iPhone modeli olacak ve iPhone XR’nin yerini alacak. iPhone 11 699 dolardan başlayan fiyatlar ile ABD’de satışa sunulacak.

Şirket diğer iPhone modeli iPhone 11 Pro 3 kamera ile gelecek. Cihazın ekranı 5.8 inç ve OLED özelliğine sahip.

Apple, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl düzenlediği tanıtım etkinliğini YouTube üzerinden canlı olarak yayınlıyor. Apple’ın tanıtım etkinliğini şuradan izleyebilirsiniz: