Ana sayfa Spor İngiliz Basını: Mesut 2018’de Fenerbahçe’ye gidebilir

İngiliz Basını: Mesut 2018’de Fenerbahçe’ye gidebilir

PAYLAŞ

Mesut Özil, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Arsene Wenger ile sorunlar yaşamış, taraftarların kötü gidiş nedeniyle sadece kendisini protesto etmesine fazlasıyla sinirlenmişti.

Yıldız futbolcunun geride kalan yaz transfer döneminde takımdan ayrılması bekleniyordu.

Bu durum, Fenerbahçe’nin Mesut hayallerini alevlendirmiş ancak Alman yıldız ile Wenger arasında ateşkes sağlanmıştı. 28 yaşındaki oyuncu Arsenal’da kaldı ancak kulübünün yaptığı yeni sözleşme tekliflerini bir bir geri çevirdi.

İngiliz medyasına göre Mesut Özil, sezon sonunda kontratı bittikten sonra Londra ekibinden ayrılacak.

Bir sonraki adresi için ise 3 aday var: Manchester United, İnter Milan ve Fenerbahçe! Kırmızı Şeytanlar’ın Mesut için istekli olacağı belirtilse de yıldız futbolcunun Real Madrid’den ayrılma nedenlerinden biri Jose Mourinho’ydu.

İnter, İtalya’da Juventus, Napoli, Roma, Milan hatta Lazio’nun bile gerisinde kaldı.

Haberlerde, Fenerbahçe’nin de Alman futbolcu için çok önemli bir seçenek olduğu belirtildi. Sarı-Lacivertliler’in Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden biri olduğu ancak son 3 sezonda şampiyonluk kazanamadığı, yeni sezona da kötü başladığı kaydedildi.

Fenerbahçe’nin yıllardır Avrupa’nın büyük isimli yıldızlarını kadrosuna kattığı hatırlatılarak, bu transferin her iki taraf için de son derece uygun olduğu vurgulandı. Transferde en büyük soru işareti, Fenerbahçe’nin Mesut Özil’in maddi şartlarını nasıl karşılayacağı.
(Fanatik)