fbpx
21 C
Istanbul
Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana sayfa Dünya Harvard doktoru tarih verdi: Coronavirus düşündüğümüzden daha uzun sürecek

Harvard doktoru tarih verdi: Coronavirus düşündüğümüzden daha uzun sürecek

Harvard Global Sağlık Enstitüsü’nün başkanı Dr. Jha’a göre, zorunlu maskeler ve sosyal mesafeler gibi Coronavirus güvenlik önlemlerinin 12 ay daha kalması gerekebilir.

PAYLAŞ

ABD‘deli iki eyalet haricinde birçok eyalette vaka sayısının artış göstermesiyle birlikte Harvard Küresel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Ashish Jha açıklamalarda bulundu.

Harvard Global Sağlık Enstitüsü’nün Başkanı Dr. Jha, “Coronavirus salgını düşündüğümüzden daha uzun sürecek” derken sosyal mesafe ve halka açık yerlerde zorunlu maske uygulamasının 12 ay daha devam etmesi gerekebileceğini söyledi.

2 YIL DAHA SÜRECEK

Öte yandan Minnesota’dan yapılan bir araştırma raporunda da salgının süreci ile ilgili öngörüler yayınlandı. Minnesota Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma ve Politikaları Merkezi’nde yapılan başka bir araştırma raporunda da mevcut koronavirüs salgınının iki yıl daha devam edebileceği belirtiliyor.

Amerika’da bazı eyaletlerde Coronavirus’ü vakalarının sayısı artmakla kalmıyor, hızlanıyor. Bazıları bu artışın test sayısının artmasına bağlıyor ama araştırmalar bu argümanı doğrulamıyor.