Ana sayfa Manşet Gündem olan fotoğrafın tarafları suskun

Gündem olan fotoğrafın tarafları suskun

PAYLAŞ

Balyoz soruşturmasında ismi geçen Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk’ün Odatv’deki köşesinde gündeme getirdiği fotoğrafın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen Abdullah Gül, Hulusi Akar, Fehmi Koru ve Şükrü Karatepe’den henüz bir açıklama gelmedi.

Türker Ertürk, 28 Nisan tarihli yazısında gazeteci Fehmi Koru, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Erdoğan’ın Başdanışmanlarından Şükrü Karatepe’nin İngiltere’de bir parkta dinlenirken çekildikleri fotoğrafın Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar tarafından çekildiğini yazdı. Ertürk aynı yazıda başka bir fotoğrafı daha paylaştı. Abdullah Gül, Hulusi Akar ve Şükrü Karatepe’nin bulunduğu bu fotoğrafı çeken isim ise Fehmi Koru’ydu.

Fotoğraflar kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, söz konusu isimlerin arasındaki samimiyetin, hem fotoğraftaki kişiler tarafından hem de Türker Ertürk tarafından gizlendiği anlaşıldı. Ertürk, fotoğrafları referandumdan 12 gün sonra gündeme getirirken; Fehmi koru, Akar’ın çektiği fotoğrafı referandumdan 3 gün önce yazdığı yazıda kullandı ancak deklanşöre basan ismin Hulusi Akar olduğunu belirtmedi.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Abdullah Gül, Fehmi Koru ve Şükrü Karatepe, Ertürk’ün yazısının üzerinden 4 gün geçmesine rağmen henüz bir açıklama yapmadı. Özellikle Fehmi Koru, kendi adını taşıyan sitesinde hemen her gün yazı yazmasına rağmen gündem olan bu ilişkiden bahsetmeyi tercih etmedi.