Ana sayfa Editörden Feyzi İşbaşaran: AKP’yi bölmeye çalışan tutuklanır. Böyle hayaller kurmayın

Feyzi İşbaşaran: AKP’yi bölmeye çalışan tutuklanır. Böyle hayaller kurmayın

PAYLAŞ

Partili cumhurbaşkanlığına imkan tanıyan referandum ve Erdoğan’ın AK Parti’ye üyeliği sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti eski milletvekili Fevzi İşbaşaran, ‘AKP yakında bölünecek’ diyenlerin yanıldığını söyledi. AKP’nin artık bir ‘devlet örgütü’ olduğunu söyleyen İşbaşaran, “AKP’yi bölmeye çalışan tutuklanır. Böyle hayaller kurmayın!” dedi.

İşbaşaran’ın paylaşımları şöyle:

-AKP Bu gün itibari ile bitti. Darbeden sonra Erdoğan: ‘En yakın arkadaşlarım arkamda durmadı” dediğini unutmayın. Bu yeni bir yapılanma.
-Erdoğan, AKP’yi devlet partisine dönüştürdü. Cumhurbaşkanlığı-Genelkurmay-Mit-Silahlı ve silahsız güçler ve AKP. AKP Artık devlet partisi
-Erdoğan, AKP’yi devlet partisine dönüştürüp kendisi ve ailesini korumaya almaya çalışıyor. Milis güç olarak da Bahçeli/MHP’yi yanına aldı.
-Erdoğan’ın AKP’yi devlet partisine dönüştürmesi,15 Temmuz öncesi başlatılan proje.15 Temmuz darbesi ile darbenin Anayasal zemini oluşturuldu
-Bahçeli’nin de bir hesabı var. ‘AKP/Erdoğan’ın ömrü sınırlı, bu devlet partisi yapısı bize miras kalacak. Çünkü MHP İdeoloji partisi’
-Bu gün itibari ile, darbenin siyasi ayakları da yerine oturmuş oldu. Çok partili siyasi sistem ‘geçici’ olarak son buldu.

-Yüzde 60’a 40 Hayır ile biten referandum, yüzde 51,5’a bağlandı. 2019 Seçimlerinde bir netice almanın imkanı yok. Erdoğan her şekilde CB.
-Artık,Meclisteki partilerin,Erdoğan/AKP-Genelkurmay-Mit-Silahsız bürokrasiye karşı muhalefet yapması imkansız. Meclis dışı muhalefet önemli
-2019 Veya erken bir seçimde, Erdoğan’a karşı aday falan söz konusu değil. 60’a 40’a hayır olan bu referandum böyle son buldu!
-2019 Veya erken bir seçimde, Baykal, Kılıçdaroğlu,onun ,bunun adaylığının hiç bir önemi yok! 15 Temmuz darbesi ile ‘Ara rejim’ yerine oturdu
-Netice itibari ile; 67 Yıllık çok partili siyasi hayat son buldu. Yeniden çok partili demokrasiye dönüş için halkın mücadalesi gerekecek.
-‘AKP Yakında bölünecek’ diyenler yanılıyor. AKP Artık bir devlet örgütü. AKP’yi bölmeye çalışan tutuklanır. Böyle hayaller kurmayın!
-Doğrusu şudur; CHP-HDP-SP-100 Bin imza ile aday olabileceklerin hiç birisinin CB Aday olmaması ve sandığa gitmemesi. Oyun bitmiş iş olur.
-Erdoğan’ı ‘Başkanlık seçimi’nde tek başına bırakın. %50’nin altında bir katılım ile seçilsin. Dünyada meşruiyetini kaybeder ve sistem çöker.
-Böyle toplumsal bir muhalefetin dışında, ‘Erdoğan’a karşı aday olurum, deviririm’ bunlar boş işler. Karşınızda devlet örgütü AKP/Erdoğan var
-Referandumun sonucu sonuna kadar red edilmeli,tüm hukuki yollar, muhalefet sürmeli.Bu rezaletin üstüne ‘Hadi gel Cumhurbaşkanı seçimi’ olmaz
-57 Müslüman ülkenin hiç birinde demokrasi yeşermedi. Türkiye, demokrasiyi deneyen tek müslüman ülke. Müslümanlık ile demokrasi bağdaşmıyor!