Ana sayfa Spor Fatih Terim, TFF’den alacağı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacak

Fatih Terim, TFF’den alacağı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacak

Mahkeme, TFF'nin Terim'e 6 milyon lira tazminat ödemesine karar vermişti

PAYLAŞ

A Milli Takım’dan ayrılmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile davalık olan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, alacağı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, Terim’in TFF’den alacağı tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacağını açıkladı.

Epözdemir yaptığı açıklamada, ”Yargılama sürecinde hoca bize talimat vermişti ‘Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlamak istiyorum’ diye. Fakat o günlerde adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs olur diye bunu hayata geçirmedik. Hem TFF’ye hem de Çocuk Esirgeme Kurumu’na ihtarname gönderdik. Yargılama sonucunda hükmedilecek olan tazminatın ve faizin tamamını kuruma bağışladığımızı, Fatih Terim adına çocukların eğitim, sağlık ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılmasına atıf yaptık” ifadelerini kullandı.

Terim, federasyonla olan sözleşmesinin haksız yere feshedildiği gerekçesiyle yargıya başvurmuştu. Mahkeme, TFF’nin Terim’e 6 milyon lira tazminat ödemesine karar vermişti. Terim’in avukatı tazminatın az olduğu gerekçesiyle, TFF ise kararın kaldırılması talebiyle davayı yargıtaya taşımıştı.