Ana sayfa Editörden Fatih Altaylı: Allah’ı var, iyi yürüyor ama sonrasında bir çuval inciri berbat...

Fatih Altaylı: Allah’ı var, iyi yürüyor ama sonrasında bir çuval inciri berbat ediyor

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman medyasına verdiği demecinde ‘Türkiye’de hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığına ilişkin’ söylemlerini eleştiren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Kemal Kılıçdaroğlu, siyaseti ve CHP Genel Başkanlığı’nı bıraksın ve olimpiyatlara hazırlanmaya başlasın bence” diye yazdı.

Altaylı’nın “Olmuyor Kemal Bey, olmuyor” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Kemal Kılıçdaroğlu, siyaseti ve CHP Genel Başkanlığı’nı bıraksın ve olimpiyatlara hazırlanmaya başlasın bence.

Çünkü “yürüyüş” dalında çok başarılı, ama siyaset dalında durumu pek de öyle değil.

Alman medyasına verdiği bir röportajda Kılıçdaroğlu’nun söyledikleri, bir siyaset adamı açısından çok hoş değil.

Alman gazetecinin, “Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90’ı Türkiye’de tatil yapmak istemiyor; çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?” sorusuna garip bir yanıt veriyor.

Kılıçdaroğlu, “Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye’de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum” diyor.

Bu yanıt Alman gazetecinin arayıp da bulamadığı bir cümle.

Gerçi Kılıçdaroğlu sonra bunu düzeltmeye çalışıyor ve “Tabii ki devlet, terör örgütlerinin propagandalarına karşı önlem almalı. Maalesef yasaların geçmediği, adaletin olmadığı bir dönemde yaşıyoruz” diyor ama geçmiş olsun.

Oysa usta bir siyasetçi olup “Türkiye, turistler için tehlikeli bir ülke değildir. Bizim bahsettiğimiz hukuksuzluklar Türk vatandaşları için tehdittir. Tutuklu olan sivil toplum örgütü üyesi yabancıların durumlarını da CHP olarak yakından takip ediyoruz” dese hem politikasına uygun davranmış, hem de en azından Türk turizmine zarar vermemiş olacak.

Aradan geçen onca yıla rağmen Kılıçdaroğlu hâlâ acemi, hâlâ “akım” derken başka şeyler diyor.

Allah’ı var, iyi yürüyor.

Ama sonrasında bir çuval inciri berbat ediyor.

Yazının tamamı için…