Ana sayfa Editörden Doğu Perinçek: Asker, sırtından yalnız mermiyle vurulmaz, fotoğrafla da vurulur

Doğu Perinçek: Asker, sırtından yalnız mermiyle vurulmaz, fotoğrafla da vurulur

PAYLAŞ

Aydınlık yazarı Doğru Perinçek, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Abdullah Gül ve Fehmi Koru’nun da yer aldığı fotoğrafın medyaya servis edilmesini eleştirdi. TSK’nın Sincar bölgesine yönelik düzenlediği operasyon döneminde fotoğrafın servis edildiğine dikkat çeken Perinçek, “Tam da Amerikan tankları namlularını Türkiye’ye çevirmişken, elinize bu 42 yıllık fotoğrafları kim tutuşturdu?” dedi.

Perinçek’in yazısı şöyle:

1976 yılında çekilmiş bir fotoğraf. Aynı Kayseri lisesinde okumuş olan çocukluk arkadaşları yıl önce buluşmuş ve fotoğraf çektirmişler. Ve siz o fotoğrafın içine girip, fotoğraftakilere karşı mevzileniyorsunuz. Ve bütün milleti de o fotoğrafa göre mevzilenmeye davet ediyorsunuz.

Zamanlama da dikkat çekici. Tam Türk Silahlı Kuvvetleri Amerika koruması altındaki Sincar terör üssüne harekâbulunurken, Fotoğraf Savaşı da fitilleniyor. Bunu yapanların başında ne yazık ki bir emekli amiral var. Adı Türker Ertürk. Çok yazık! Fotoğraf Savaşı’nın yayın organları ise Sözcü gazetesi ve OdaTV.

Peki millet sormaz mı, siz bu Fotoğraf Savaşı’yla bugün hangi amaca hizmet ediyorsunuz? Tam da Amerikan tankları namlularını Türkiye’ye çevirmişken, elinize bu 42 yıllık fotoğrafları kim tutuşturdu?

Anladık komutanı beğenmiyorsunuz. Komutanları aşağılamayı bir alışkanlık haline getirmek peşindesiniz. Toplumun gelenekleriyle de savaşa girmiş bulunuyorsunuz.
Ama Türk Ordusu o komutanın emrinde savaşıyor. Türk milletinin kalbi o komutanın emrindeki Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Ve sizin komutan değiştirme yetkiniz yok. Türk Ordusu o komutanla savaşmaya devam edecek. Sizin bir tek yetkiniz var: Türk Ordusunun cephesinde yer almak ya da Türk Ordusunun komutanına karşı fotoğraf savaşı açmak.

Fotoğraf savaşı aslında cephe gerisinde bozgunculuktan başka bir işlev görmez. Siz komutanı değiştiremeyeceğinize göre, askerin ve milletin güvenini sarsmaya hizmet etmekten başka bir iş yapmış olmuyorsunuz.

Asker, sırtından yalnız mermiyle vurulmaz, fotoğrafla da vurulur.