Ana sayfa Editörden Bülent Mumay: ‘Kimse sabrımızı test etmesin’ dedi, Türkiye’yi test etmeye neredeyse tüm...

Bülent Mumay: ‘Kimse sabrımızı test etmesin’ dedi, Türkiye’yi test etmeye neredeyse tüm dünya geldi

PAYLAŞ

Ahmet Davutoğlu’nun Suriye politikasına bakış açısını eleştiren BirGün yazarı Bülent Mumay, Davutoğlu’nun “Kimse sabrımızı test etmesin” sözlerininin yanı sıra Amerikan, İngiliz ve Rus askerlerinin YPG’nin armalarıyla verdikleri görüntüleri hatırlattı. Mumay Davutoğlu için, “‘Kimse sabrımızı test etmesin’ dedi, Türkiye’yi test etmeye neredeyse tüm dünya geldi.” yorumunu yaptı.

Bülent Mumay’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Ankara “Fırat’ın şurasına geçerseniz fena olur” tehditleri savuradursun, sınırın batısında Ruslar, doğusunda ABD’liler, eskortluk yaptıkları PYD ile birlikte Türkiye’nin desteklediği ÖSO’yu sıkıştırmış vaziyette. Dün çekilen aile fotoğrafı ve ortaya çıkan haritaya bakınca, bir kişinin ne hissettiğini çok merak ediyorum. Hani Erdoğan’ın yabancı misafirine “Onunla olmuyordu” dediği, bugünlerde İslamcı-tetikçi kavgasında mağdur olarak adı geçen biri. Erdoğan’ın yeniden AKP genel başkanı seçileceği kurultaya gidip gitmeyeceği merakla beklenen, Gül ile birlikte yeni bir oluşum ihtimallerinde adı geçen malum ‘Hoca.’

Hocam, işte Suriye!

“Kimse sabrımızı test etmesin” dedi, Türkiye’yi “test etmeye” neredeyse tüm dünya geldi. “Esad aylar ya da haftalar içinde devrilir” demesinin üzerinden 5 yıl geçti, adam hâlâ Şam’daki sarayında oturuyor. “Suriye’den gelen göçmen sayısı 100 bini geçerse güvenli bölge kurulur” dedi, milyonlarca göçmen Misak-I Milli sınırlarında iş-aş peşinde koşuyor.

Şu tepedeki ‘Aile Fotoğrafı’na bakınca acaba “İşte benim eserim” diye içten içe gurur duyuyor mudur acaba?

Yazının tamamı için…