Ana sayfa Editörden Baskına giden polis hırsızlık yaptı

Baskına giden polis hırsızlık yaptı

PAYLAŞ

Manisa’ya bağlı Salihli ilçesinde polislerle birlikte baskına gittiği evde hırsızlık yaparken kameralara yakalanan polis memuru A.V.H.’nin yargılandığı davada görüntüler salonda izlendi. Sanık polis, elinin cebine gidip gelmesini “Hastalığımdan kaynaklı” sözleri ile savundu.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Manisa’nın Salihli ilçesinde baskına gittiği evde bulunan ziynet eşyaları ve paraları çalarken, kameralara takılan polis memuru A.V.H.’nin yargılandığı dava Salihli 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi. Öğleden sonra görülmeye başlanan duruşmaya sanık A.V.H. ile birlikte avukatları, müştekiler ve müşteki avukatları katıldı. Yapılan kimlik tespitinin ardından görülen duruşmada olay günü çekilen 1 saat 51 dakika 29 saniyelik görüntüler mahkeme salonunda izlenmeye başlandı.

‘HASTALIĞIMDAN KAYNAKLANIYOR’
Görüntülerin izlenmesinin ardından sanık A.V.H.’ye sorular yönelten mahkeme heyeti sanıktan görüntülerde elinin sürekli cebine gittiğini ve o sırada ne yaptığını sordu. Görüntülerdeki cüzdan içinde maddi değeri olan bir şey görmediğini savunan A.V.H., cüzdanda başka bir şey bulunabileceği düşüncesi ile başka memura verdiğini öne sürdü. Savunmasının devamında sol elinin sol cebine sürekli gidip gelmesini genital bölgesinden olduğunu öne sürdüğü ameliyatı kastederek, “Hastalığımdan kaynaklıdır. Terlediğim zaman bu şekilde elim gidebilmektedir. Arama yapılan yerde bayanlar da olduğu için adabım gereği böyle bir yöntem seçtim” iddiasında bulundu. Görüntülerde meydana gelen parıltının da saatinin kordonundan kaynaklanmış olabileceği iddiasında bulunan A.V.H. elini cebine götürdüğü esnada cebine bir şey koymadığını savundu.

POLİS İYİ NİYETİNDEN YARDIM ETMİŞ

Savunmasına görüntüler üzerinden devam eden sanık A.V.H., daha sonra bulduğu altınlar için kendisine “Sen koydun oraya” diyen ev sahibinin sözlerine de ziynet eşyalarını kendisinin bulmuş olmasını “Art niyetli olmuş olsam bu altınları da bulmazdım. Tamamen iyi niyetimden dolayı yardım ettim” sözleri ile savundu.

Avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme görüntülerin Ankara Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilip, uzman bir heyetle A.V.H.’nin bahsettiği hastalıkla ilgili olup olmayacağının araştırılmasına karar verdi.

Mahkeme duruşmayı 6 Haziran tarihine erteledi.