Ana sayfa Editörden Başdanışman: Kılıçdaroğlu, HDP ve PKK’yla temasa geçerek Erdoğan’ı alaşağı etmeye çalışıyor

Başdanışman: Kılıçdaroğlu, HDP ve PKK’yla temasa geçerek Erdoğan’ı alaşağı etmeye çalışıyor

PAYLAŞ

Ana Muhalefet Partisi lideri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da bulunan HDP genel merkezini hayatında ilk defa ziyaret ettiğini söyleyen Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Kılıçdaroğlu’nun, HDP ve onun üzerinden PKK ile dirsek temasına geçmeye çalıştığını ve onlarla Erdoğan’ı alaşağı etmek için komplo kurduğunu iddia etti.

Çevik’in Yenibirlik’te yer alan “CHP, HDP’den ne isteyebilir?” başlıklı yazısı şöyle:

Kılıçdaroğlu HDP’yi PKK’ya verdiği destekten vaz geçirmek için HDP genel merkezine gittiyse o zaman alkışlamak lazım. Kılıçdaroğlu HDP genel merkezine “HDP’li milletvekilleri PKK kuryeleri gibi çalışmasınlar, PKK’ya silah taşımasınlar, PKK’lılara yardım ve yataklık yapmasınlar, PKK canlı bombalarını taziye çadırlarını ziyaret etmesinler” demeye gittiyse bravo ona!

Ama maalesef gerçek bu değil…

CHP önce FETÖ gibi konuşmaya çalıştı ve herkesi şok etti. 15 Temmuz’a bile “kontrollü darbe” deyip yalnız o gün şehit düşenlerin ve gazilerin kalplerini kırmadı aynı zamanda Deniz Baykal’ı görevinden eden ve Kılıçdaroğlu’nu CHP genel başkanı yapan o FETÖ markalı kaset skandalının diyetini de ödediği gözlendi…

Şimdi ise; HDP ve onun üzerinden PKK ile dirsek temasına geçmeye çalışıyor. Sözde onlarla Recep Tayyip Erdoğan’ı “alaşağı” etme komplosunu icra edecekler… Bunlar hepsi boş işler. Kılıçdaroğlu biran evvel gerçek dünyaya dönse ve etrafımızda ve ülkemizde gelişen olayları biraz daha iyi okumaya çalışsa ve bunlara karşı partisinin duruşunu adam gibi belirlese daha iyi olmaz mı?