Ana sayfa Editörden Aydınlık yazarı: YSK Başkanı rehin alınıp mühürsüz oyların kabul edilmesine zorlandı

Aydınlık yazarı: YSK Başkanı rehin alınıp mühürsüz oyların kabul edilmesine zorlandı

PAYLAŞ

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, YSK Başkanı Sadi Güven ve bazı YSK üyelerinin Gülen Cemaati mensubiyeti iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlandığı iddiasını gündemine taşıdı.

Önkibar’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış.
Aslında kurulan bu oyun referandumda hayır çıkması ihtimaline matufmuş!
Şayet hayır çıksaymış, geçmişteki Güroymak örneğinde olduğu gibi bu mühürsüz seçmen kağıtları sebebiyle referandum iptal edilecekmiş ki bu iddiayı seslendirenlerin içinde milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile İlhan Cihaner’de var.
Sadi Güven ve diğer YSK üyelerini hedef yapan bir diğer husus mühürsüz seçmen kağıtlarının yine bu referandumda yurt dışı oylar için geçerli sayılmaması ki bu çifte standardın izahı yok.
Kuşkusuz aktardığım Başkent’deki kulis fısıltısıdır ve Sadi Güven’in FETÖ’cülüğü ile tehdit edildiği iddiası soyuttur yani kanıtlanana kadar geçerli değildir; lakin siyasi kulis kabilinde bilinsin istedik.