Ana sayfa Editörden Aydınlık yazarı: Tayyip’i sadece tek irade indirebilir!

Aydınlık yazarı: Tayyip’i sadece tek irade indirebilir!

PAYLAŞ

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, yeni bir muhalefet cephesi kurulmazsa Erdoğan’ın son nefesine kadar başkan olacağını söyledi.

Önkibar’ın tespitlerinin yer aldığı yazısının ilgili kısmı şöyle:

Tek adam rejimi kuruldu, Kılıçdaroğlu destan yazdık diyor ve kimi safdirikler buna inanıyor!
Hikayeyi bırakın, başkanlık oylamasında kim Tayyip’ten fazla oy alacak, Kılıçdaroğlu mu Bahçeli mi ki mevcut rejime göre olması gereken partilerin başındakilerin rakip olmasıdır.
Bazı eblehlerin bel bağladığı ABD’ye bakıyorsunuz, 15 Temmuz 2016’da Tayyip alaşağı edilsin diye darbe emrini veren sanki o değilmiş gibi, 15 Mayıs 2017’de ona Beyaz Saray’ın kapılarını açıyor çünkü Suriye ve Kıbrıs’ta büyük tavizler peşinde!
Aynı şekilde 90’lı yıllarda “İmam hatiplerin varlığı ülkeye ihanettir” diyen Türkiye’nin sermaye çevreleri yani TÜSİAD şimdi imam hatipli Tayyip’in her yaptığını ayakta alkışlıyor.
Kılıçdaroğlu, ABD ve TÜSİAD bunları yaparken Devlet Bahçeli de güya millilik kandırmacasıyla Tayyip’e kalkan olmaya devam ediyor.

Peki mümtaz Türk milleti mi?
Bunca yıkıma ve tükenişe rağmen, biraz inanç afyonunu yutması, biraz da alternatifsizlikten ötürü hala AKP diyor!
Defalarca ıspatlandı, bu siyasi yapı ve liderle Tayyip’in gitmeyeceği ortadadır… Öyle iken hala var olanları muhafaza etmek, Tayyip Erdoğan’la devam demek değil midir?
Yapılması gereken yeni bir muhalefet cephesinin inşasıdır.
Bu yapılmaz ve aynı kafayla gidilirse Erdoğan son nefesine yani ilahi irade izin verdiği kadar başkandır.