Ana sayfa Editörden Aydın Engin: AKP’nin hepimizi salak sandığı kanıtlanmış oldu

Aydın Engin: AKP’nin hepimizi salak sandığı kanıtlanmış oldu

PAYLAŞ

TBMM Darbe Komisyonu’nun açıkladığı 15 Temmuz raporunu eleştiren Cumhuriyet yazarı Aydın Engin, komisyon başkanı Reşat Petek’in kamuoyuna açıkladığı, ‘1967 yılında CHP’nin Gülen’e yaptığı bağış’a ilişkin makbuzu gündemine taşıdı. Engin, makbuzla birlikte CHP’ye suç ortaklığı bulaştırmak isteyen AKP’nin herkesi salak sandığının kanıtlandığını söyledi.

Engin’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Komisyon adına Başkanı önceki gün karşımıza çıktı. 630 sayfalık bir rapor açıkladı ve raporun en önemli belgesini de burnumuza dayadı:
15 Temmuz “tuhaf darbe” girişiminin sorumlusu Gülen Cemaati’nin elebaşısı Fethullah Gülen’in 1967 yılında, yani bundan tastamam 50 yıl önce CHP’ye 5.000 TL bağışta bulunduğunu kanıtlayan makbuz ele geçirilmişti…
Böylece:
Bir: FETÖ ile CHP arasında bağ bulunduğu kanıtlanmış oldu.
İki: 15 Temmuz darbe girişimi çorbasında CHP’nin de tuzu bulunduğu kanıtlanmış oldu.
Üç: “Kontrollü darbe” iddiaları ile yıpratılmak istenen Reis’in ve partisinin sütten çıkmış kaşık olduğu kanıtlanmış oldu…
Yerseniz…
Yemediyseniz, “dağ gibi” TBMM komisyonunun “fare” değil “yalan” doğurduğu kanıtlanmış oldu…
Bir: Darbe girişimini güya araştırıp araştırıp, bula bula 50 yıl öncesinden bir makbuzu burnumuza dayamalarıyla, darbenin ciddi ve güvenilir belgelerine ya sahip olmadıkları ya da açıklamak istemedikleri kanıtlanmış oldu.
İki: CHP sözcüsü Çıray’ın sözcükleriyle söylersek, internetten kolayca bulunan antika bağış makbuzlarını doldurup CHP’ye suç ortaklığı bulaştırmak isteyen AKP’nin hepimizi salak sandığı kanıtlanmış oldu.
Üç: Bu belgeye mal bulmuş mağribi örneği sarılan AKP medyasının sahiden salak olduğu kanıtlanmış oldu…

Yazının tamamı için…