Ana sayfa Teknoloji ‘Apple, orjinal dizi ve video içerik üretimine başlıyor’

‘Apple, orjinal dizi ve video içerik üretimine başlıyor’

PAYLAŞ

İşe alımı gerçekleşen yöneticiler, Breaking Bad, Better Call Saul ve Crown gibi orjinal dizilerde çalıştı. Şirketin bu hamlesinin ardından uzmanlar tarafından ‘Görünüşe göre Apple orijinal içerik üretimini ciddiye alıyor’ yorumları yapılmaya başlandı.

Apple, bugüne kadar Apple’ın Müzik Belgeselleri ve Prodizim Planları ve Carpool Karaoke gibi yapımlarıyla orijinal içerikler üretmişti.

9toMAc’in haberine göre, ‘Şirketin hırsları çok daha genişmiş gibi görünüyor’. Sitenin haberinde ayrıca şu yorumlara yer verildi:

Yöneticilerden Erlicht, yaptığı açıklamada, Apple’ın video çalışmalarına “benzersiz kaliteyi” getirmek istediklerini söyledi.

Apple’ın müzik dinleme platformu 27 milyon aboneyi aştı. Apple’ın, TV şovu içeriği için benzer bir abonelik hizmeti başlatma planları hakkında uzun zamandır devam eden söylentiler var; ancak bu mırıltılar geçtiğimiz yıl Apple’ın anlaşma yapma konusunda başarısız olduğu için dindi.

Belki de yeni elemanlar Apple’ı bu alandaki girişimlerini iki katına çıkaracaktır.

WWDC’de, duyurularda tvOS çok küçük bir rol oynamıştı. Sahneye çıkan şirket yöneticisi Tim Cook, yıl içinde daha sonra TVOS hakkında daha fazla ‘konuşacaklarını’ söyledi.

Bu ifadeler de ‘sonbaharda gelecek orijinal içerik programlamasının yenilenmiş bir şekilde başlatılabileceğini’ işaret edebilir.